Pagrindiniai rūšiavimo principai

//Pagrindiniai rūšiavimo principai

Į plastiko konteinerį galima mesti: plastikinius butelius nuo gėrimų, padažų, jogurtų ir pan. maisto produktų indelius, indų ploviklio, šampūno ir pan. priemonių indelius,  polietileno plėvelę ir maišelius, metalines pakuotes, tetrapakus, pakuotes nuo traškučių, sausainių, šokoladų. Į plastiko konteinerį draudžiama mesti: tarą nuo dažų, riebalais suterštų indų, žaislų su elektros įtaisais, plastikinių medicinos priemonių, vaizdo kasečių, CD kompaktinių diskų, higienos reikmenų (dantų šepetėlių skutimosi peiliukų), plastikinių automobilių dalių, aerozolio flakonėlių.

 

Į popieriaus konteinerį galima mesti: kartonines ir popierines pakuotes,  rašomąjį ir paprastą pakavimo popierių, skrajutes, laikraščius, žurnalus. Į šio tipo konteinerį metamas popierius turi būti sausas ir švarus, dėžutes prieš išmetant reikėtų išlankstyti. Į popieriaus konteinerį draudžiama mesti: tepalais, vašku ar riebalais suteptą popierių ir kartoną, blizgantį  popierių, panaudotas servetėles ir popierinius rankšluosčius, tapetus, laminuotus lakštus, drėgmei ir vandeniui atsparų impregnuotą popierių, dokumentų segtuvus su metalinėmis dalimis.

 

Į stiklo konteinerį galima mesti butelius, stiklainius, jų duženas, stiklinius indus. Stiklo tara turi būti be dangtelių, tačiau popierinių etikečių pašalinti nereikia. Į stiklo konteinerius draudžiama mesti: veidrodžius, elektros lemputes, porcelianą, krištolą, dažais ir tepalais užterštą tarą, ampules, automobilių langus, namų langų stiklų paketus.

 

Į tekstilės konteinerius galima mesti švarias, sausas, cheminėmis medžiagomis neužterštas tekstilės atliekas: drabužius, antklodes, patalynę, pliušinius žaislus ir kitas tekstilės atliekas. Į šiuos konteinerius griežtai draudžiama mesti kitas atliekas.

 

Į  augalinės kilmės maisto atliekų konteinerius galima mesti vaisių ir daržovių likučius, kiaušinių lukštus, pasenusios duonos gaminius ir kitus kepinius iš miltų, kruopas ir grūdus, kavos tirščius, arbatžoles, arbatos pakelius, kavos filtrus, sulčių išspaudas, pasenusius prieskonius ir kt. Taip pat į šiuos konteinerius galima mesti popierinę arba bio-plastikinę kompostuojamą maisto pakuotę, nukarpytas augalų dalis (žiedus, nesumedėjusius stiebus). Tačiau, į šio tipo konteinerius negalima mesti gyvūninės kilmės maisto produktų atliekų (mėsos, kaulų, mėsos gaminių atliekų likučių, žuvies gaminių), pieno produktų (sūrio, varškės, grietinės, jogurto ir pan.), riebalų, kiaušinių ir kitų komunalinių atliekų.

 

Į mišrių komunalinių atliekų konteinerius galima mesti: sauskelnes, tualetinį popierių, vienkartines nosines, kitas asmens higienos priemones, popierinius rankšluosčius, servetėles, pelenus (šaltus ir supiltus į maišelį), panaudotas virtuvines, dušo kempines, skutimosi peiliukus, dantų šepetėlius, lipnią juostą, porceliano, keramikos duženas, supelijusį, riebaluotą popierių, naminių gyvūnėlių pakratus, kraiką, užpildytus dulkių siurblių maišelius.

Nei į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, nei į rūšiavimui skirtus konteinerius negalima mesti: galvaninių elementų, akumuliatorių, buitinės chemijos produktų, lakų, dažų, skiediklių atliekų, cheminėmis medžiagomis užterštų pakuočių ir medžiagų, panaudotų tepalų, tepalų filtrų ir kitų naftos produktų atliekų, gyvsidabrio turinčių atliekų, elektros lempučių.

 

Rūšiuokime atsakingai!

2021-03-02T12:42:04+03:00
Keisti šriftą
Keiskite kontrastą