Obuolius mesti į komunalinių atliekų konteinerius draudžiama

//Obuolius mesti į komunalinių atliekų konteinerius draudžiama

  Gyventi švarioje ir gražioje aplinkoje norime kiekvienas, tačiau kartais pamirštame, kad tai priklauso ne nuo kiemus prižiūrinčių tvarkytojų ar atliekų surinkėjų, o nuo mūsų pačių. Atliekų tvarkytojai atkreipia dėmesį į tai, kad neužtenka atliekų išmesti į bet kurį konteinerį – tam, kad atliekas būtų galima perdirbti ir panaudoti naujų gaminių arba energijos gamybai, jas reikia išrūšiuoti. Vasaros laikotarpiu aktualu ir naudinga žinoti, kaip tinkamai rūšiuoti sodų gėrybių atliekas. 

  Šiai dienai netinkami naudojimui krituoliai kelia susirūpinimą atliekų tvarkytojams: maišų maišai obuolių ir kitų žaliųjų atliekų atsiduria komunalinių atliekų konteineriuose, ten karštą vasarą greitai pūva, išskiria aplinką teršiančius skysčius, skleidžia dvoką. Gyventojai skuba kaltinti atliekų tvarkytojus, kad blogai prižiūrimi atliekų konteineriai, jie greitai perpildomi, netelpančios atliekos kraunamos į krūvas šalia konteinerių aikštelių.

  Žaliąsias ir kitas biologiškai suyrančias atliekas draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Todėl atliekų turėtojai į komunalinių atliekų konteinerius negali mesti nei obuolių, nei nupjautos žolės, išravėtų piktžolių, sugrėbstytų lapų ir kitų žaliųjų atliekų. Žaliosios atliekos sutvarkomos atskirai pagaminant kompostą. Sumaišius su mišriomis šių atliekų tvarkymas tampa sudėtingas ir dalis jų yra pašalinama sąvartyne. Kadangi sąvartynų įrengimas yra brangus, todėl nėra racionalu šias atliekas taip tvarkyti, nes iš jų susidaro metano dujos.

  UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras (PRATC) kontroliuoja komunalinių atliekų surinkimo paslaugų teikėjų (vežėjų) paslaugų kokybę ir gyventojų rūšiavimo įpročius. Per 2019 m. II ketv. Panevėžio, Biržų, Pasvalio ir Rokiškio rajonuose buvo patikrinti 4920 individualių valdų mišrių komunalinių atliekų konteineriai bei nustatyti 345 pažeidimai. Didelis dėmesys skiriamas sodų bendrijose esančių bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių kontrolei dėl nuolatinių pažeidimų, kai mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineriai yra užpildomi žaliosiomis atliekomis, plastiko, tekstilės, mišriomis statybinėmis bei pavojingomis atliekomis. Tačiau yra sodų bendrijų, kurios labai atsakingai tvarko bendrijos teritorijoje susidariusias atliekas ir savarankiškai užtikrina švarą konteinerių stovėjimo vietose. Šių sodų bendrijų pirmininkų ir sodininkų atsakingas požiūris į savo aplinką džiugina, o bendro naudojimo konteinerių aikštelių įrengimo sodų bendrijose prašymų nuolat daugėja.

  Primename, kad pagal Atliekų tvarkymo taisykles žaliąsias atliekas atliekų turėtojai  privalo atskirti jų susidarymo vietoje (tai yra – savo valdoje),  ir jas kompostuoti.  Jeigu žaliosios atliekos, tarp jų ir obuoliai, nekompostuojami, gyventojams siūlome jas nemokamai pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles arba artimiausiose didelių gabaritų ir kitų atliekų surinkimo aikštelėse.

 

           Aikštelės, kuriose nemokamai priimamos biologiškai suyrančios (žaliosios) atliekos:

 1. Senamiesčio g. 114 B, Panevėžys;
 2. Savitiškio g. 8, Panevėžys;
 3. Dvarininkų k., Miežiškių sen., Panevėžio r.;
 4. Beržytės g. 10, Garuckų k., Panevėžio r.;
 5. Donelaičio g. 16, Rokiškis;
 6. Mūšos g. 12 B, Pasvalys;
 7. Levaniškio k., Pasvalio r.;
 8. Ruzgų k., Rokiškio r.;
 9. Krantinės g. 1, Biržų k., Biržų r.;
 10. Kosmonautų g. 8, Vabalninkas, Biržų r.;
 11. Technikos g. 6 I, Kupiškis;
 12. Didžiagrašių k., Kupiškio r.
 13. Pandėlio vs. 5, Pandėlio sen., Rokiškio r.;
 14. Vytauto g. 52 A, Joniškėlis, Pasvalio r.

 

ŽALIOSIOS ATLIEKOS

 

 

· visos daržovių ir vaisių atliekos

· žolė, velėna

· lapai, gėlės

· daržo atliekos

· medžių ir krūmų genėjimo atliekos, smulkios šakos

· šienavimo atliekos

· pjuvenos, drožlės

 

2019-08-27T07:07:57-02:00
Keisti šriftą
Keiskite kontrastą