Nacionalinė „Žalioji olimpiada“

//Nacionalinė „Žalioji olimpiada“

Nacionalinė „Žalioji olimpiada“ – jau trečius metus organizuojamas ir visą Lietuvą apkeliaujantis ekologinis projektas, skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams, šiandien ir vėl kviečia Lietuvos švietimo įstaigas prisijungti prie šios aplinkosauginės iniciatyvos ir keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą.

Pirmą kartą organizuotoje Nacionalinėje „Žaliojoje olimpiadoje“ 2017 metais dalyvavo per 28 tūkst. šalies moksleivių, kuriems vos per mėnesį savo mokyklose pavyko išrūšiuoti beveik 40 tūkst. kg atliekų. Tuo tarpu antraisiais – 2018 metais vykusios Nacionalinės „Žaliosios Olimpiados“ metu prie projekto prisijungė 37 tūkst. moksleivių, ir jiems pavyko išrūšiuoti 38 tūkst. kg atliekų bei 16 tūkst. kg panaudoti antrą kartą, mokyklose taupė vandenį ir elektrą, dalyvavo įvairiuose aplinkosauginuose renginiuose, patys organizavo renginius, kurie skatino tausoti aplinką.

Šios VšĮ „Žaliasis taškas” ir inicatyvos „Kita forma“ organizuojamo projekto tikslas ne tik išmokyti rūšiuoti, bet apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, suteikti progą gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos. Nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ metu, smagiai žaisdami ir įgyvendindami užduotis, mokiniai turės galimybę ne tik gilinti žinias aplinkos apsaugos, resursų taupymo, atliekų rūšiavimo ir vartojimo mažinimo srityse bet ir praktiškai pritaikyti jas savo gyvenime. O mažais žingsneliais galime pakeisti visą pasaulį!

Mąstyti atsakingai, mažinti vartojimą bei rūšiuoti atliekas turime jau šiandien.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti:

http://www.zaliasistaskas.lt/zalioji-olimpiada.html

Jei mokymo įstaigoms iškils klausimų, gali kreiptis el. paštu olimpiada@ztl.lt arba telefonu 8633 77609.

2019-02-13T09:14:44-02:00
Keisti šriftą
Keiskite kontrastą